13 Ara 2010

Kosgeb’den Girişimci Kursu

Torbalı Ticaret Odası 1.620 Yazdır

 KOSGEB, düzenlediği girişimcilik kurslarına katılan girişimci adaylarının projeleri arasından uygun bulunanlara kredi ve hibe destekleriyle iş yeri açmasına olanağı sunacak.

 GEÇTİĞİMİZ günlerde görkemli bir açılış ile hizmet giren Torbalı Ticaret Odası KOSGEB Sinerji Odağı, faaliyetlerine hızlı başladı. KOSGEB, düzenlediği girişimcilik kurslarına katılan girişimci adaylarının projeleri arasından uygun bulunanlara kredi ve hibe destekleriyle iş yeri açmasına olanağı sunacak.

Torbalı Ticaret Odası ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı düzenlenecek. Torbalı’da da girişimcilere yönelik olarak gerçekleştirilecek söz konusu program kapsamında, iş sahibi olmak isteyen ve özgün bir iş fikrine sahip olan 30 girişimci belirlenecek. Eğitimi, iş planı kabul edilen girişimler kredi alabilecek.

 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YARIN

20 Aralık 2010- 28 Ocak 2011 tarihleri arasında KOSGEB ve ABİGEM İzmir program Yöneticisi Ümit Evren tarafından Torbalı Ticaret Odası’nda gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaları sağlanacak.

Eğitim programı sonrasında sertifikalarını alacak olan katılımcılar, hazırlayacakları iş planları ile KOSGEB’e başvuru yapabilecek, iş planları kabul edilenler, kendi işlerini kurma sürecinde KOSGEB’den 27.000 TL’si hibe, 70.000 TL’si kredi olmak üzere toplam 97.000 TL destek alabilecekler. Eğitim Programına katılmak isteyen girişimciler için 14 Aralık 2010 Salı günü saat 14.00’te Torbalı Ticaret Odası Meclis Salonu’nda KOSGEB ve Torbalı Ticaret Odası yetkilileri, Uygulamalı Girişimcilik Eğitmeninin katılacağı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek. Aynı gün başvuru formlarını ve dağıtılacak girişimcilik testlerini dolduran katılımcıların başvuruları da kabul edilecek. Başvuruların toplanmasının ardından girişimcilik testleri değerlendirilecek, belirli puanın üzerinde alan başvuru sahipleri mülakata davet edileceklerdir. Mülakatlar sonrasında eğitime katılmaya hak kazanan 30 girişimci belirlenecektir.

 ÇINAR’DAN KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLERE ÇAĞRI

“KENDİ İşinin Patronu ol” Programı ile bölgedeki girişimcilik potansiyelini artırmayı hedeflediklerini kaydeden Torbalı Ticaret Odası Başkanı Behçet Çınar; “Programın sadece eğitim hizmeti olarak görülmemesi gerekiyor. Girişimciler sadece eğitim almakla kalmayıp, finansman desteği ile işlerini daha rahat kuracaklar, ardından iş süreçlerinin takiplerinde danışmanlık desteklerinden faydalanacaklar.” dedi.

Çınar, eleme ve mülakatları geçecek 30 girişimci adayının 20 Aralık – 28 Ocak 2010 tarihleri arasında yapılacak olan KOSGEB Girişimcilik Eğitimi eğitim göreceğini, ardından iş planlarını hazırlayacaklarını anlattı. Çınar, girişimcilerin KOSGEB tarafından onaylanan iş planları için kredi ve hibe desteği alarak iş fikirlerini işe dönüştürebileceklerini vurguladı. Çınar, “Başvuru yapmak ve detaylı bilgi edinmek isteyenleri 14 Aralık 2010 Salı günü gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantısına katılmalarını bekliyoruz” dedi.

[yukarı]
css.php