Haber Arşivi

 • Her ustanın belgesi olacak!

  Her ustanın belgesi olacak!

  Torbalı Ticaret Odası’nın organizasyonuyla kurulan ‘Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi, inşaat ustaları için de sınav düzenledi. Oda Başkanı Olgun,“Ustalarımız, ...

  .Devamı...

 • ‘Torbalı, Türkiye’ye model’

  ‘Torbalı, Türkiye’ye model’

  Ege’nin en büyük 100 firmasıarasına Torbalı’dan 12 firma girmeyi başardı. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun, “Ekonomimiz Türkiye’ye örnek. Gururluyuz” dedi

  .Devamı...

 • TTO Ramazan raporu

  TTO Ramazan raporu

  TORBALI Ticaret Odası (TTO), ramazan ayı boyunca 1120 üyesi ile iftar sofrasında buluştu.1000 erzak paketi köy muhtarları vasıtası ile ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

  .Devamı...

 • Güçlü değiliz, ama haklıyız!

  Güçlü değiliz, ama haklıyız!

  EBSO’nun açıkladığı Egeninen büyük 100 firması arasına Torbalı’dan 12 firma girdi. İSO’nun açıkladığı Türkiye’nin en büyük 500 firması arasına ise ilçeden 6 firma girdi.

  .Devamı...

 • Olgundan kartelcilere sert uyarı!

  Olgundan kartelcilere sert uyarı!

  Ekonomi Bakan Zeybekçi, demirdeki gümrük vergisinin yarıya indirildiğini açıkladı. Geçtiğimiz hafta demir zammına isyan eden TTO Başkanı Olgun, demircilerin kartelciliği bırakıp en az yüzde 20’lik bir indirime gitmesi gerektiğini söyledi.

  .Devamı...

 • TTO, müteahhitlerle Bursa’ya çıkarma yaptı

  TTO, müteahhitlerle Bursa’ya çıkarma yaptı

  Ticaret Odası, 45 kişilik heyet ile Bursa 15. Yapı Fuarı’na çıkarma yaptı. İnşaat sektörü temsilcilerinin katıldığı Bursa gezisinde, yatırımcılarla ikili görüşmeler yapılırken, sektördeki yeni gelişmeler yakından incelendi

  .Devamı...

 • Torbalıya Fakülte Müjdesi!

  Torbalıya Fakülte Müjdesi!

  TORBALI Ticaret Odası’nın düzenlediği ve 300 iş adamının katıldığı toplantıda konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Torbalı’ya üniversite müjdesi verdi. 

  .Devamı...

 • Torbalıdan Fransızlara Opel daveti

  Torbalıdan Fransızlara Opel daveti

  Fransızlar’ın otomotiv devi Opel’i satın alması, Torbalı’daki dev tesislerde yeniden üretim umudu doğurdu. İzmir iş dünyası Fransızlara çağrıda bulundu.

  .Devamı...

 • TTO, İŞKUR Hizmet noktası kurrdu

  TTO, İŞKUR Hizmet noktası kurrdu

  Torbalı Ticaret Odası, İŞKUR ile anlaşarak ‘İŞKUR Hizmet Noktası’ kurdu. Ekonomiye katkı sunmak için birçok uygulamaya destek verdiklerini belirten TTO Başkanı Olgun, bu protokol ile iş arayan ile işçi arayanı buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

  .Devamı...

 • Torbalı bir ‘sınıf’ atladı

  Torbalı bir ‘sınıf’ atladı

  12. dönem Akreditasyon Sertifika Töreninde belgesini yenileyen 54 oda arasına giren Torbalı Ticaret Odası, C olan derecesini B’ye çıkarmayı başardı. TTO Başkanı Olgun, “Hizmet kalitemiz ve faaliyetlerimiz ile çıtayı her gün biraz daha yukarı çıkarıyoruz” dedi.

  .Devamı...