Haber Arşivi

 • Torbalı’nın 9 Yıllık Hasret Bitiyor

  Torbalı’nın 9 Yıllık Hasret Bitiyor

  İŞKUR, KOSGEB, SGK’ya yer tahsis edip ilçeye gelmelerini sağlan Torbalı Ticaret Odası, şimdi de İZMİRGAZ’a Abone Merkezi için yer tahsis etti. İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ile görüşen TTO Başkanı Olgun müjdeyi verdi.

  .Devamı...

 • Kadının Kadına Desteğini Şart Koştular

  Kadının Kadına Desteğini Şart Koştular

  İZMİR'de Torbalı Ticaret Odası'nın (TTO) kadın girişimcileri başarı öykülerini birbirleriyle paylaşarak, kadına desteği artırmanın yollarını aradı. "Kadın ve Girişimcilik" konulu panele katılanlar, kadının hayatın her alanında etkin olabilmesi için neler yapılması gerektiğini tartıştı.

  .Devamı...

 • Oda üyelerimize duyurulur

  Oda üyelerimize duyurulur

  Oda ve Borsaların organ seçimleri 2018 yılının Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecektir.

  .Devamı...

 • Oda birimlerinin kullanımı

  Oda birimlerinin kullanımı

  2016 yılında faaliyete geçen yeni hizmet binamız bünyesinde kokteyl salonu, sergi salonu50 kişi kapasiteli eğitim salonu ve 200 kişi kapasiteli çok amaçlı toplantı salonunu bulundurmaktadır.

  .Devamı...

 • TTO, EBDS ile online belge veriyor

  TTO, EBDS ile online belge veriyor

  TORBALI Ticaret Odası, Elektronik Belge Sistemi ile oda sicil kayıt sureti, ihale durum belgesi, faaliyet belgesi ve İngilizce faaliyet belgesini internet üzerinden vermeye başladı.

  .Devamı...

 • Şirket Kuruluşlarında Tek Durak

  Şirket Kuruluşlarında Tek Durak

  Şirket kuruluşlarıyla ticaret sicil harçlarının tahsilinin yanı sıra rekabet kurumu payı ve ilan ücretleri tahsil işlemlerini de artık odalar yapacak. Konu ile ilgili değerlendirme yapan TTO Başkanı Olgun, şirket kuruluşlarında üyelerin artık tescil işlemlerini, banka ve notere gitmeden oda da yapma olanağına kavuştuğunu söyledi.

  .Devamı...

 • MESLEKİ YETERLİLİK (USTALIK) BELGESİ TEMİNİ

  MESLEKİ YETERLİLİK (USTALIK) BELGESİ TEMİNİ

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 5544 sayılı kanunun 26/09/2017 tarihinde yayımlamış olduğu son tebliği ile toplam 81 meslekte belge zorunluluğu genişletilmiştir.

  .Devamı...

 • EGE ÜNİVERSİTESİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

  EGE ÜNİVERSİTESİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

  Değerli Oda Üyemiz, Günümüz dünyasında şirketleri ve ekonomiyi ileriye taşımanın yolunun,  kalifiye ve verimli oluşturulmuş eğitim programlarının uygulanmasından geçtiği bilinen bir gerçektir.

  .Devamı...

 • Ege Üniversitesi ve TTO'dan 'Stratejik' İş Birliği

  Ege Üniversitesi ve TTO'dan 'Stratejik' İş Birliği

  Ege Üniversitesi ile Torbalı Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokole göre Ege Üniversitesi TTO’nun eğitim stratejik planlarına yönelik eğitim programları düzenleyecek.Gelecek vizyonu ile ilgili olarak stratejik ortaklıkta Torbalı’nın gelişimine ‘akademik’ destek verilecek.

  .Devamı...

 • TTO'da borç da yok üyelere zam da!

  TTO'da borç da yok üyelere zam da!

  Torbalı Ticaret Odası (TTO) aldığı meclis kararı ile üye aidatları ve 20 kalem hizmetinde ücretlendirme tarifesine yeni yılda zam yapmadı. Ayrıca mevcut hizmet binasını bitirmek için 3 yıl önce banka kredisi kullanan TTO, borcunun son taksitini de ödeyerek yeni yıla borçsuz bir bütçe ile girdi.

  .Devamı...