Haber Arşivi

 • “Tanka Meydan Okuyanı Dolarla İmtihan Edemezsiniz”

  “Tanka Meydan Okuyanı Dolarla İmtihan Edemezsiniz”

  Son günlerde kurda yaşanan dalgalanmalar ile ilgili olarak TTO Başkanı Olgun açıklama yaptı: “5 yıldır terör saldırıları, siyasi operasyonlar ve darbe ile ülkeyi dizayn edemeyenler şimdi dolar spekülasyonu ile ülkemize ayar vermeye çalışıyorlar. Tanka göğsünü siper etmesini bilen bu millet ekonomik saldırıları da bertaraf etmesini bilecektir” dedi.

  .Devamı...

 • Mobilyacılara 830 Dönümlük Bir Arazi Sözü

  Mobilyacılara 830 Dönümlük Bir Arazi Sözü

  Büyük çoğunluğu İzmir’in Karabağlar ilçesinde faaliyet gösteren, üretim ve lojistik anlamında ciddi sıkıntılar yaşayan İzmirli mobilyacılar, içinde üretim tesislerinin olduğu, showroomların bulunduğu, mobilya meslek yüksek okulunun içinde yer alacağı, sosyal tesisleriyle yeni bir organize sanayi bölgesi isterken, İzmir Milletvekili Atilla Kaya’dan destek sözü geldi.

  .Devamı...

 • İzmir İş Dünyasından ABD'ye Ortak Kınama

  İzmir İş Dünyasından ABD'ye Ortak Kınama

  TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı İzmir'deki 14 oda, borsa ve ihracatçı birliğinin yanı sıra Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile iş dünyası dernekleri, yaptıkları ortak duyuruyla ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararını kınadıklarını açıkladı.

  .Devamı...

 • Torbalı Ovası Kırmızıya Büründü

  Torbalı Ovası Kırmızıya Büründü

  Torbalı’da kurutmalık domateslerin sergilere serilmesiyle ova, kırmızıya büründü. Kurutulan domatesler özellikle Amerika ve Kanada gibi ülkelere kahvaltılık meze olarak ihracat edilecek.

  .Devamı...

 • Torbalı 9 Yıldır Bu Hizmeti Bekliyordu

  Torbalı 9 Yıldır Bu Hizmeti Bekliyordu

  Her bölgeden göç alan ve binde 43,7’lik nüfus artış hızıyla Türkiye’de rekor kıran Torbalı’da, 9 yıllık hasret sona erdi.

  .Devamı...

 • Torbalı Ovası'nda Domates Hasadı Başladı

  Torbalı Ovası'nda Domates Hasadı Başladı

   İZMİR'in Torbalı ilçesinde salçalık ve kurutmalık domatesin hasadı başladı. Hasat sonunda 300- 350 bin tonluk bir rekolte beklenirken, çiftçi her yıl olduğu gibi bu sene de fiyatların düşük olmasından yakındı.

  .Devamı...

 • Ticaret Odası Başkanından Grevdeki İşçilere Ziyaret

  Ticaret Odası Başkanından Grevdeki İşçilere Ziyaret

  Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, beraberindekilerle 11 gündür grevde olan Süperpak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. işçilerin ziyaret edip, baklava ikram etti. Olgun, işveren yetkilileri ile de görüştükten sonra yaptığı açıklamada toplu iş sözleşmesi görüşmelerine 4 Temmuz Çarşamba günü yeniden başlanacağını söyledi.

  .Devamı...

 • Gelecek Yıl Torbalı'da Da Üniversite Sınavı İçin Salon Oluşturulacak

  Gelecek Yıl Torbalı'da Da Üniversite Sınavı İçin Salon Oluşturulacak

  AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Torbalı Ticaret Odası (TTO) İnşaat Meslek Komitesi toplantısına katıldı. Önümüzdeki yıl Torbalı'da da üniversite sınavının yapılacağını belirten Kaya, İzmirgaz Bürosu'nun ise haftaya faaliyete başlayacağını kaydetti.

  .Devamı...

 • Ege’nin 100 Akı

  Ege’nin 100 Akı

  Ege Bölgesi’ndeki 100 büyük sanayi kuruluşu içinde, 15 firmayla yer alan Torbalı İSO’nun açıkladığı en büyük 500 şirket listesinde de 7

  .Devamı...

 • Torbalı'ya Üniversite Desteği

  Torbalı'ya Üniversite Desteği

  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Torbalı’nın ekonomik gelişimi için Ticaret Odası ile imzalanan ‘stratejik işbirliği protokolü’ kapsamında ilçeye geldi. Rektör Budak, ‘5 bin kişilik akademik kadrolarımız ile Torbalı için çalışacağız’ dedi. TTO Başkanı Olgun’dan beklentileri dinleyen Budak, ilçenin pilot bölge ilan edilip gelecek planlaması gerçekleştirileceğini söyledi

  .Devamı...