Haber Arşivi

 • Kriz Fırsatçıları Cezalandırılsın

  Kriz Fırsatçıları Cezalandırılsın

  TOBB’un başlattığı ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ programı kapsamında esnaf ve pazar yeri ziyareti yapan TTO Başkanı Olgun “Dolar 5,65 seviyesine kadar düştü. Ağusutos’ta 7,20 seviyesindeyken yapılan zamlar neden geri alınmıyor. Son satıcıyı suçlamak yanlış olabilir ama ham madde tedariki yapan kriz fırsatçıları cezalandırılsın” dedi.

  .Devamı...

 • Alman Öğrenciler, Torbalı Modelini inceleyecek

  Alman Öğrenciler, Torbalı Modelini inceleyecek

   Bochum kentinden “Louis-Baare-Berufskolleg“ Ticaret Meslek Koleji’nde eğitim görmekte olan 8 meslek lisesi öğrencisi staj için Torbalı Ticaret Odası’na geldi. Stajyer öğrenciler 3 hafta boyunca oda bünyesinde staj görüp, Torbalı Ticaret Odası’nın çalışma modelini inceleyecek.

  .Devamı...

 • Torbalı'ya Tarım OSB Müjdesi

  Torbalı'ya Tarım OSB Müjdesi

  Mayıs ayında hayatını kaybeden Adnan Öztaş’ın adı Torbalı Ticaret Odası toplantı salonuna törenle verildi. Özel meclis oturumuna katılan AK Parti İzmir Milletvekili Kaya ve İZTO Başkanı Özgener, İzmir’e kurulacak 15 Tarım OSB’den bir tanesinin Torbalı’ya kurulacağını müjdeledi.

  .Devamı...

 • Adnan Öztaş'ın adı 'Çok Amaçlı Salon'da yaşatılacak

  Adnan Öztaş'ın adı 'Çok Amaçlı Salon'da yaşatılacak

  Torbalı Ticaret Odası, geçen 9 Mayıs'ta yaşamını yitiren Başkan Yardımcısı Adnan Öztaş'ın ismini, çok amaçlı toplantı salonuna verdi.

  .Devamı...

 • Türk Mobilyası Dünyaya Torbalı’dan Yayılacak

  Türk Mobilyası Dünyaya Torbalı’dan Yayılacak

  Türkiye'de dış ticaret fazlası veren sanayi sektörlerinin başında gelen Mobilya sektörünün İzmirli temsilcileri bir OSB çatısı altında buluşup katma değerli üretim yaparak ihracatı artırmayı hedefliyor. Yapılan fizibilite sonucunda Mobilya OSB’nin kurulma yeri konusunda Torbalı seçeneği bir adım öne çıkmış durumda.

  .Devamı...

 • Torbalı Ticaret Odası'ndan 'İhracatta Yanınızdayız' Programı

  Torbalı Ticaret Odası'ndan 'İhracatta Yanınızdayız' Programı

  Dövizde yaşanan istikrarsızlıktan sonra yabancı şirketlere mektup yazan TTO Başkanı Olgun, bayram dönüşü ‘İhracatta Yanınızdayız’ programını devreye soktuklarını açıkladı. Olgun “Firmalarımızın yaşanan sıkıntıları en az hasarla atlatması için üyelerimizin yanındayız” mesajı verdi.

  .Devamı...

 • “Tanka Meydan Okuyanı Dolarla İmtihan Edemezsiniz”

  “Tanka Meydan Okuyanı Dolarla İmtihan Edemezsiniz”

  Son günlerde kurda yaşanan dalgalanmalar ile ilgili olarak TTO Başkanı Olgun açıklama yaptı: “5 yıldır terör saldırıları, siyasi operasyonlar ve darbe ile ülkeyi dizayn edemeyenler şimdi dolar spekülasyonu ile ülkemize ayar vermeye çalışıyorlar. Tanka göğsünü siper etmesini bilen bu millet ekonomik saldırıları da bertaraf etmesini bilecektir” dedi.

  .Devamı...

 • Mobilyacılara 830 Dönümlük Bir Arazi Sözü

  Mobilyacılara 830 Dönümlük Bir Arazi Sözü

  Büyük çoğunluğu İzmir’in Karabağlar ilçesinde faaliyet gösteren, üretim ve lojistik anlamında ciddi sıkıntılar yaşayan İzmirli mobilyacılar, içinde üretim tesislerinin olduğu, showroomların bulunduğu, mobilya meslek yüksek okulunun içinde yer alacağı, sosyal tesisleriyle yeni bir organize sanayi bölgesi isterken, İzmir Milletvekili Atilla Kaya’dan destek sözü geldi.

  .Devamı...

 • İzmir İş Dünyasından ABD'ye Ortak Kınama

  İzmir İş Dünyasından ABD'ye Ortak Kınama

  TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı İzmir'deki 14 oda, borsa ve ihracatçı birliğinin yanı sıra Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile iş dünyası dernekleri, yaptıkları ortak duyuruyla ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararını kınadıklarını açıkladı.

  .Devamı...

 • Torbalı Ovası Kırmızıya Büründü

  Torbalı Ovası Kırmızıya Büründü

  Torbalı’da kurutmalık domateslerin sergilere serilmesiyle ova, kırmızıya büründü. Kurutulan domatesler özellikle Amerika ve Kanada gibi ülkelere kahvaltılık meze olarak ihracat edilecek.

  .Devamı...