Haber Arşivi

 • Torbalı ihracatta 66 ili geride bıraktı

  Torbalı ihracatta 66 ili geride bıraktı

  İzmir'in Torbalı ilçesi 66 ili geride bırakarak, 1 milyar 180 milyon dolar ihracat yaptı. Torbalı'da tütün, mobilya ve kimya sektörü başı çekti.

  .Devamı...

 • İzmirli genç girişimciler başkanını seçti

  İzmirli genç girişimciler başkanını seçti

  Türkiye Odalar ve Borsalar birliği (TOBB) İzmir Genç Girişimciler Kurulu yeni başkanını seçti. Kurulun 15 kişiden oluşan İcra Komitesi üyelerinin katıldığı seçimde, Torbalı Ticaret Odası (TTO) Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Süleyman Çınar İzmirli girişimci gençlerin başkanlığına seçildi.

  .Devamı...

 • TOBB'de kadın ve genç girişimciler seçildi

  TOBB'de kadın ve genç girişimciler seçildi

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Torbalı Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu seçimleri yapıldı. Süleyman Çınar genç girişimcilerin başkanı seçilirken sanayici Gülesin Boyacıoğlu da kadın girişimciler kurulu başkanı oldu.

  .Devamı...

 • Torbalı kalitesini tescilledi

  Torbalı kalitesini tescilledi

   Akreditasyon Sertifika Töreninde belgesini yenileyen sınırlı sayıdaki oda arasına giren Torbalı Ticaret Odası, “akredite oda”ünvanını tazeledi. TTO Başkanı Olgun, “Hizmet kalitemiz ve faaliyetlerimiz ile çıtayı her gün biraz daha yukarı çıkarıyoruz” dedi.

  .Devamı...

 • Kriz Fırsatçıları Cezalandırılsın

  Kriz Fırsatçıları Cezalandırılsın

  TOBB’un başlattığı ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ programı kapsamında esnaf ve pazar yeri ziyareti yapan TTO Başkanı Olgun “Dolar 5,65 seviyesine kadar düştü. Ağusutos’ta 7,20 seviyesindeyken yapılan zamlar neden geri alınmıyor. Son satıcıyı suçlamak yanlış olabilir ama ham madde tedariki yapan kriz fırsatçıları cezalandırılsın” dedi.

  .Devamı...

 • Alman Öğrenciler, Torbalı Modelini inceleyecek

  Alman Öğrenciler, Torbalı Modelini inceleyecek

   Bochum kentinden “Louis-Baare-Berufskolleg“ Ticaret Meslek Koleji’nde eğitim görmekte olan 8 meslek lisesi öğrencisi staj için Torbalı Ticaret Odası’na geldi. Stajyer öğrenciler 3 hafta boyunca oda bünyesinde staj görüp, Torbalı Ticaret Odası’nın çalışma modelini inceleyecek.

  .Devamı...

 • Torbalı'ya Tarım OSB Müjdesi

  Torbalı'ya Tarım OSB Müjdesi

  Mayıs ayında hayatını kaybeden Adnan Öztaş’ın adı Torbalı Ticaret Odası toplantı salonuna törenle verildi. Özel meclis oturumuna katılan AK Parti İzmir Milletvekili Kaya ve İZTO Başkanı Özgener, İzmir’e kurulacak 15 Tarım OSB’den bir tanesinin Torbalı’ya kurulacağını müjdeledi.

  .Devamı...

 • Adnan Öztaş'ın adı 'Çok Amaçlı Salon'da yaşatılacak

  Adnan Öztaş'ın adı 'Çok Amaçlı Salon'da yaşatılacak

  Torbalı Ticaret Odası, geçen 9 Mayıs'ta yaşamını yitiren Başkan Yardımcısı Adnan Öztaş'ın ismini, çok amaçlı toplantı salonuna verdi.

  .Devamı...

 • Türk Mobilyası Dünyaya Torbalı’dan Yayılacak

  Türk Mobilyası Dünyaya Torbalı’dan Yayılacak

  Türkiye'de dış ticaret fazlası veren sanayi sektörlerinin başında gelen Mobilya sektörünün İzmirli temsilcileri bir OSB çatısı altında buluşup katma değerli üretim yaparak ihracatı artırmayı hedefliyor. Yapılan fizibilite sonucunda Mobilya OSB’nin kurulma yeri konusunda Torbalı seçeneği bir adım öne çıkmış durumda.

  .Devamı...

 • Torbalı Ticaret Odası'ndan 'İhracatta Yanınızdayız' Programı

  Torbalı Ticaret Odası'ndan 'İhracatta Yanınızdayız' Programı

  Dövizde yaşanan istikrarsızlıktan sonra yabancı şirketlere mektup yazan TTO Başkanı Olgun, bayram dönüşü ‘İhracatta Yanınızdayız’ programını devreye soktuklarını açıkladı. Olgun “Firmalarımızın yaşanan sıkıntıları en az hasarla atlatması için üyelerimizin yanındayız” mesajı verdi.

  .Devamı...